Komunikacja w 3-mieście

SKM

SKM to kolej miejska łącząca Gdańsk z Wejherowem. Jeśli tylko nie oczekujecie wagonów rodem z japońskiego pociągu, transport SKM-ką może być bardzo satysfakcjonujący. Podróżując nią nie tylko unikacie korków i z Gdańska w Gdyni jesteście w mniej więcej w 40 minut, ale jeszcze macie okazję poznać różne oblicza 3-miasta - od widoku gdańskich blokowisk, przez gwar Monte Cassino, do uroczych widoków Orłowa i Redłowa. Wybierając SKM pamiętajcie jednak by skasować bilet przed wejściem do wagonu. W środku nie ma bowiem kasowników. Znajdują się one na dworcu w specjalnych żółtych automatach.

Autobusem

Trójmiasto ma szeroko rozbudowaną sieć miejskich autobusów. Jeżdżą one dość punktualnie i docierają do najbardziej oddalonych od centrum zakątków. Mankamentem jest niestety to, że w każdym z miast obowiązują inne bilety. Nie można też kupić biletu czasowego, na który można by było je¼dzić po całym 3-mieście i SKM. Wybierając autobus przygotujcie się więc na żonglerkę różnymi plikami biletów i uważajcie co kasujecie!

Samochodem

Poruszanie się po Trójmieście samochodem bez wątpienia ułatwia dojazd do wielu urokliwych zakątków, których nad Bałtykiem jest wiele. Zanim jednak dotrze się do wyznaczonego punktu można niestety wpaść w korki, które przede wszystkim w Gdańsku wystawiają cierpliwość kierowców na próbę. Gdy jednak uda się już Wam wyrwać z natłoku samochodów jazda stanie się przyjemnością. Szerokie i proste drogi z pewnością nie będą sprawiać trudności. Pokonując większe odległości między Gdańskiem a Gdynią radzimy wybrać obwodnicę trójmiejską. Wśród lasów, bez sygnalizacji świetlnej i korków Trójmiasto może wydać się rajem dla kierowców. Uważajcie jednak na patrole drogowe, które dość skutecznie mogą ochłodzić Wasz entuzjazm.

Taxi

Ze względu na dość duże odległości między Gdańskiem, Sopotem i Gdynią, taxi - choć wygodne i niezależne od rozkładów jazdy - jest ekonomiczne jedynie, kiedy nie opuszczacie granic żadnego z miast. W innych przypadkach jazda ta może stać się odczuwalna dla Waszego budżetu. Na dalsze trasy lepiej wybrać SKM. Jak w każdym mieście, także w Gdańsku bezpieczniej jest zamówić taksówkę. Dzwońcie pod numer 9686 - nie ryzykujecie, że zapłacicie więcej niż powinniście.

Przed wyruszeniem na spacery i wycieczki piesze po mieście zapoznaj się z tym, co oferuje nasza mapa Gdańska. Na pewno pomoże Ci w pobieżnym rozeznaniu się z terenem.

Powyżej: Z żeglarstwem na codzień

Na lewo: Może i Ty spróbujesz...

Poniżej: Masz chorobę morską? Wybierz SKM!Gdansk nocleg
 


Prestiżowy projekt dofinansowany!
Gdańsk doczekał się wreszcie pieniędzy z budżetu państwa, o które tak walczył. Wczoraj Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bo...


Piwnica Rajców Restaurant

reviewed on 31.08.2020
"Odkryliśmy z żoną ten lokal podczas ostatnich wakacji. Polecam. Jedzonko pierwsza klasa podobnie obsługa. Ale najwyższa ocena za ścian..."
napisz wasn opini


Gdańsk - dojazd
Gdańsk - komunikacja
wyszukiwarka
Kafejki internetowe
Szkoły językowe
Lotnisko


Półwysep Helski
Dni Zatoki Gdańskiej
Trójmiasto - Teatry
Wydarzenia doroczne
Trójmiasto - Kina
Historia Gdańska
Miasto Gdynia
Centrum Gdańska
Kościoły
Muzea
Sopot


Nocne życie Sopotu
Sopot Festiwal
Gdańsk - clubbing
Gdynia - Festiwal filmowy


e-warszawa.com
e-krakow.com
e-zakopane.com