Nauka

Nauka w Gdańsku nie jest oczywiście tak prestiżowa jak studia w Uniwersytecie Krakowskim lub Warszawskim, niemniej jednak i tu można zdobywać wiedzę na bardzo wysokim poziomie. Niewątpliwym atutem pomorskich wyższych uczelni w krajowym wyścigu jest to, iż na Pomorzu uczy się i w Gdańsku i w Sopocie i w Gdyni. Dlatego też nawet najbardziej zagorzały student- malkontent znajdzie sobie coś interesującego dla siebie. Ma bowiem wybór spośród kilkudziesięciu uczelni państwowych i prywatnych.
W samym Gdańsku najbardziej popularny jest Uniwersytet Gdański - znacznie młodszy od UJ, bo powstały w 1970 roku. Na trzydziestu kierunkach kształci się tam około trzydziestu trzech tysięcy studentów. Do Gdańska przybywać powinni też miłośnicy uczelni technicznych. Tutejsza Politechnika to od dawna jedna z najlepszych w Polsce. Prócz Uniwersytetu i Uczelni technicznej, w mieście tym, jak w innych największych centrach edukacyjnych, jest też Akademia Muzyczna, Akademia Sztuk Pięknych i Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu.

Pobyt w stolicy Pomorza może być też dobrą okazją do nauki języków obcych. Zwłaszcza niemieckiego. By opanować go na "turystycznym poziomie" nie musicie nawet chodzić do żadnej ze szkół językowych. Wystarczy, że będziecie spacerować po Starym Mieście. W ukłonie w stronę niemieckojęzycznych turystów, wiele nazw i zwrotów napisanych jest tutaj po niemiecku i po polsku, albo po samym niemiecku. Oczywiście Gdańsk serwuje też i wyższy poziom znajomości mowy naszych sąsiadów. Zarówno tych bliższych, jak i dalszych. By dysponować pełną gamą możliwości nauki, skorzystajcie z naszej bazy, w której znajdziecie przekrój przez najważniejsze szkoły językowe. Posłuży ona Wam jako świetny informator, gdzie najlepiej nauczyć się angielskiego, francuskiego, szwedzkiego czy niemieckiego...i nie tylko.

Edukacja...


Może prawo, może architektura, a może wypłynąć na morze? Niemiecki praktyczny, szwedzki ładnie brzmi a po angielsku mówią wszyscy. Co wybrać? To pytanie zadaje sobie chyba każdy przed wyborem przyszłej drogi edukacji. I żeby ta droga dawała jeszcze czas na korzystanie z uroków bycia studentem. Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto więc trochę pomyśleć. W końcu to jedna z najważniejszych decyzji. I podobno najlepszy okres w życiu.Gdansk noclegi
 


Prestiżowy projekt dofinansowany!
Gdańsk doczekał się wreszcie pieniędzy z budżetu państwa, o które tak walczył. Wczoraj Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bo...


Piwnica Rajców Restaurant

reviewed on 31.08.2020
"Odkryliśmy z żoną ten lokal podczas ostatnich wakacji. Polecam. Jedzonko pierwsza klasa podobnie obsługa. Ale najwyższa ocena za ścian..."
napisz wasn opini


Gdańsk - dojazd
Gdańsk - komunikacja
wyszukiwarka
Kafejki internetowe
Szkoły językowe
Lotnisko


Półwysep Helski
Dni Zatoki Gdańskiej
Trójmiasto - Teatry
Wydarzenia doroczne
Trójmiasto - Kina
Historia Gdańska
Miasto Gdynia
Centrum Gdańska
Kościoły
Muzea
Sopot


Nocne życie Sopotu
Sopot Festiwal
Gdańsk - clubbing
Gdynia - Festiwal filmowy


e-warszawa.com
e-krakow.com
e-zakopane.com