Trójmiasto - Kina

Jak w każdym innym mieście, także i w Trójmieście amatorzy dużego ekranu znajdą coś dla siebie. Choć w ostatnich latach w szybkim tempie przybywa dużych i nowoczesnych multipleksów, gdzie można zobaczyć przede wszystkim amerykańskie superprodukcje, na Pomorzu wciąż jeszcze działają mniejsze, klimatyczne kina, z bardziej wysublimowanym repertuarem. Gdy pogoda nie sprzyja, na plaży jest zbyt gorąco, lub po prostu chcesz zobaczyć interesujący film, pójście do kina to bardzo dobre rozwiązanie. Mimo, że czasem kusi domowy telewizor, pamiętaj, że często dopiero na dużym ekranie widać szczegóły, które świadczą o poziomie filmu. To też dobra okazja, by stawić czoło codziennej rutynie. Nie czekaj więc i zapoznaj się z kinowymi nowościami.
Poniżej znajdziesz listę najbardziej popularnych trójmiejskich kin. Wybór jest szeroki. W zależności od twoich upodobań wybierz to, które najbardziej Ci odpowiada. Z pewnością spędzisz miło czas i mamy nadzieję, zobaczysz interesujący film.Gdańsk

Cinema City Krewetka
ul. Karmelicka 1
To idealne kino dla zwolenników nowoczesnych, przestronnych sal z wygodnymi siedzeniami, dużym ekranem i wysoką jakością d¼więku. Atutem jest też niewątpliwie lokalizacja. Cinema City Krewetka położone jest tuż przy Dworcu Głównym i bardzo niedaleko najstarszej części Gdańska.
tel: (058) 7693000

Kino Helikon
ul. Długa 57
Położone w samym centrum Gdańska kino Helikon zachęca odwiedzających kameralną salą – tylko 70 miejsc i ciekawym repertuarem. Tu odbywa się też wiele seansów kina niezależnego i offowego.
tel: (058) 3015331

Kino Neptun
Ul. Długa 57
Kusi ponad tysiącem miejsc siedzących i nowoczesną jakością d¼więku. Nie jest to jednak tzw. multiplex. Jak w Helikonie można również natrafić na ciekawe przeglądy filmowe. Nic dziwnego – kino znajduje się także na Długiej 57.
tel: (058) 3015331

Kino Kameralne
Ul. Długa 57
Trzecie kino znajdujące się na Długiej 57. Można tutaj zobaczyć zarówno najnowsze produkcje filmowe, jak i nieco starsze filmy. Przykładowo najlepsze filmy z zeszłego roku.
tel: (058) 3015331

Kino ¯AK
ul. Grunwaldzka 195/197
Niezależne kino prowadzone przez Dyskusyjny Klub Filmowy ¯AK. Dzięki temu zawsze można liczyć na ciekawy repertuar. W przeciwieństwie do „sieciowych” kin, nie uświadczysz tutaj też popcornu w sali kinowej. A cykliści mogą wnieść rowery do środka.
tel: (058) 3451590

Kinoplex
ul. Kołobrzeska 41C
Jak sama nazwa wskazuje jest to kinoplex. Nowoczesne i wygodne sale kinowe, najnowsze produkcje, konkursy, promocje…plus wszystkie udogodnienia towarzyszące nowym kinom.
tel: (058) 7679999

Multikino
Al. Zwycięstwa 14
10 sal kinowych świadczy o tym, że wiele filmów można tutaj zobaczyć. Jak w multikinie…
tel: (058) 3403099

Sopot

Kino Polonia
ul. Boh. Monte Cassino 55/57
Jedyne kino w Sopocie położone na najbardziej atrakcyjnym sopockim deptaku. Mimo, że ulokowane w bardzo komercyjnej części Sopotu zachowało swój klimat i często oglądnąć tu można ciekawe seanse.
tel: (058) 5510534

Gdynia

Klub Filmowy
ul. Waszyngtona 1
To dobre miejsce dla wszystkich, którym znudziły się już amerykańskie filmy i plastikowe kina. By złapać równowagę polecamy przejść się na alternatywne filmy do Klubu Filmowego.
tel: (058)7822969

Silver Screen
ul. Waszyngtona 21
Zajmujące dwa poziomy kino jest liderem wśród trójmiejskich kin. Prócz eleganckich i wygodnych sal kinowych w silver screen jest też snack bar, gdzie można kupić różne przekąski, jak również Cavablancka- miejsce, gdzie można wpaść na kawę przed seansem. Nie brakuje ponadto sklepów i kafejki internetowej. Wszystko w jednym miejscu.
tel: (058) 6281800Gdansk noclegi
 


Kafejki internetowe
Festiwal Filmowy w Gdyni
Dni Zatoki Gdańskiej
Festiwale
Nocne życie Gdańska
Miasto Gdynia
Historia Gdańska
Kościoły
Lotnisko
Sopot - clubbing
Gdańsk - Teatry
e-warszawa.com
e-krakow.com
e-zakopane.com
Sopot

dodaj komentarz

Gdańsk hotele & apartamenty | restauracje | knajpy, kluby & lokale
sklepy | rozrywka | galerie i muzea | us�ugi & serwisy

turystyka
| mapa | miasto | niusy | nauka
info | eventy | forum | galeria | pogoda

e-gdansk.com 2007-2014 | Gdańsk Polska Przewodnik | wszystkie prawa zastrze�one
Lifeboat Limited. UK Registered Company No. 5351515