Dojazd do Trójmiasta

Samolotem

Oczywiście najszybciej z różnych zakątków Europy można dostać się do Trójmiasta przylatując tutaj. Port lotniczy im. Lecha Wałęsy w Rębiechowie oddalony jest od Gdańska i Sopotu o 10 km, a od Gdyni 23 km. Dojazd na i z lotniska nie jest skomplikowany. Można trasę tą pokonać samochodem w mniej więcej 30 minut, lub też autobusami: nr. 110 z Gdańska Wrzeszcza, B z centrum Gdańska i 510 z Gdyni. Najwięcej połączeń do Gdańska oferuje linia Wizzair, ale przylatuje tu też m.in. Lot, Lufthansa czy Ryanair. Więcej informacji znajdziecie na stronie: www.airport.gdansk.pl

Pociągiem

Gdańsk stanowi ważny punkt komunikacji torowej, a więc pociąg to dobry wybór, gdy chcecie wygodnie i szybko dojechać na Pomorze. Zwłaszcza, gdy podróżujecie z okolic Warszawy. Macie do wyboru kilkanaście różnych opcji. Od szybkiego Intercity - wtedy dystans ten pokonuje się w mniej więcej cztery godziny, do zwykłego i tańszego pociągu osobowego. Możliwości sprawd¼cie na stronie: www.pkp.pl.

Autobusem

Nie polecamy jazdy autobusem PKS do Gdańska z dalszych zakątków Polski, gdyż może się zdarzyć, że akurat traficie na jeżdżący wehikuł i zamiast zachwycać się miastem będziecie masować obolałe kości. Busy to natomiast bardzo dobry środek transportu, gdy chcecie zwiedzić położone niedaleko Trójmiasta Kaszuby i Półwysep Helski. W tym przypadku są one znacznie szybsze i wygodniejsze niż pociąg. Informację o godzinach odjazdów znajdziecie na www.rozklady.com.pl.

Promem

Jak przystało na położenie Gdańska, można też doń dotrzeć drogą morską. Jeżeli podróżujecie ze Szwecji i nie macie przy okazji choroby morskiej, prom to relatywnie tani i wygodny transport. Wystarczy kupić bilet na rejs linii Polferries www.polferries.com.pl, w Nynashamn wsiąść na pokład i za kilkanaście godzin jesteście już w jednym z najstarszych portów Europy - gdańskim. Od samego centrum oddalony jest on o 6 km. Z Portu najlepiej wydostać się albo samochodem, albo środkami komunikacji miejskiej wsiadając na stacji Nowy Port. Umiarkowanym zwolennikom morskich podróży chcącym dopłynąć do polskiego wybrzeża proponujemy natomiast krótsze rejsy ze szweckiej Karlskrony do Gdyni. Do tego miasta można też w błyskawicznym tempie i z widokiem na linie horyzontu dostać się wodolotem z Półwyspu Helskiego.

Powyżej: Morscy piraci w akcji


Na lewo: Królowie podniebnych lotów


Poniżej: NiezatapialniGdansk nocleg
 


Prestiżowy projekt dofinansowany!
Gdańsk doczekał się wreszcie pieniędzy z budżetu państwa, o które tak walczył. Wczoraj Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bo...


Piwnica Rajców Restaurant

reviewed on 31.08.2020
"Odkryliśmy z żoną ten lokal podczas ostatnich wakacji. Polecam. Jedzonko pierwsza klasa podobnie obsługa. Ale najwyższa ocena za ścian..."
napisz wasn opini


Gdańsk - dojazd
Gdańsk - komunikacja
wyszukiwarka
Kafejki internetowe
Szkoły językowe
Lotnisko


Półwysep Helski
Dni Zatoki Gdańskiej
Trójmiasto - Teatry
Wydarzenia doroczne
Trójmiasto - Kina
Historia Gdańska
Miasto Gdynia
Centrum Gdańska
Kościoły
Muzea
Sopot


Nocne życie Sopotu
Sopot Festiwal
Gdańsk - clubbing
Gdynia - Festiwal filmowy


e-warszawa.com
e-krakow.com
e-zakopane.com