Gdańsk Niusy

niusy home
spis wiadomości

Rekordowe dotacje! Sopot na pierwszym miejscu!

W rankingu polkich miast i gmin, którym udało się uzyskać największe dofinansowania z Unii Europejskiej, stworzonym przez "Rzeczpospolitą" na pierwszym miejscu znalazł się Sopot. Letni kurort otrzymał w przeliczeniu około 5 tysięcy złotych na jednego mieszkańca, wyprzedzając tym samym m.in. Wrocław, Rzeszów, Gdańsk i Gdynię (odpowiednio na 3, 13 i 20 miejscu).

Skuteczna walka o unijne fundusze przyniosła Sopotowi około 200 mln zł, które przeznaczone zostały na realizację większych inwestycji: m.in. remont Hipodromu oraz Opery Leśnej, a także budowę mariny przy molo.

Jacek Karnowski, prezydent Sopotu, w rozmowie z dziennikiem mówi: Możliwość pozyskania znaczących środków unijnych to swoisty Plan Marshalla dla Sopotu. Założyliśmy, że będziemy chcieli z tego maksymalnie skorzystać i tak prowadziliśmy w ostatnich latach politykę finansową miasta, aby w momencie ogłoszenia konkursów mieć zagwarantowane środki na pokrycie wkładu własnego.

W kategorii gmin wiejskich pierwsze miejsce zajął Nadarzyn z 8,5 tysiącami zł na jednego mieszkańca, a wśród gmin miejskich i miejsko-wiejskich palmę pierwszeństwa dzierży Hel z 10,25 tysiącami zł na osobę.

Source: e-gdansk

08.03.2010
 


Prestiżowy projekt dofinansowany!
Gdańsk doczekał się wreszcie pieniędzy z budżetu państwa, o które tak walczył. Wczoraj Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdan Zdr...


Piwnica Rajców Restaurant

reviewed on 14.01.2020
"Byłam tam na sylwestra było super. Super muzyka świetnie przygotowana sala.Pyszne jedzenie (a kaczka po prostu super). Świetne drinki i piwa..."
napisz własną opinię


Gdańsk - dojazd
Gdańsk - komunikacja
wyszukiwarka